poniedziałek, 24 czerwca

Policja apeluje do mieszkańców – uwaga na telefonicznych oszustów!

W Mysłowicach znowu grasują oszuści telefoniczni. Sprawcy podszywają się pod policjantów. Dzwonią głównie do osób starszych. Twierdzą, że prowadzą akcję, przeciwko nieuczciwym pracownikom banku, dlatego zaraz do mieszkania seniora przyjedzie kurier, któremu należy przekazać pieniądze.

Jedna z osób przekazała oszustom aż 20 tysięcy złotych. Policja prosi o szczególną rozwagę w podobnych sytuacjach. Uczula także wszystkich mieszkańców Mysłowic, aby przekazały starszym osobom ze swoich rodzin, że nie można w takie sytuacji wręczać żadnej sumy bądź kart bankomatowych wraz z numerami PIN. Policja bowiem nigdy nie dzwoni i nie prosi o pieniądze. Dodatkowo policja nie ma prawa przekazywać żadnych informacji o prowadzonych działaniach. Dlatego te elementy powinny zwrócić uwagę wszystkich osób.

Jeżeli mieliśmy podobny telefon bądź ktoś z naszej rodziny proszony był o przekazanie pieniędzy, to należy bezzwłocznie poinformować o tym policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Obecnie mysłowicka policja próbuje namierzyć oszustów telefonicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *