wtorek, 23 lipca

Pierwszy w mieście ogród społeczny

Mieszkańcy Mysłowic zakładają pierwszy w mieście ogród społeczny przy ulicy Jodłowej obok placu zabaw. Rozpoczęto sadzenie drzew, kwiatów oraz krzewów i żywopłotów. Ta społeczna inicjatywa wspierana jest przez Urząd Miasta. Mieszkańcy chcą, aby ich okolica wyglądała jak najbardziej zielono, co ma się przyczynić do oczyszczania powietrza.

Pomysłodawczynie projektu to Karolina Mospinek i Dagmara Gliwińska. Kobiety podkreślą, że chcą stworzyć miejsce gdzie będą mogły spotykać się całe rodziny z dziećmi. W sadzeniu roślin pomagali mieszkańcy dzielnicy, członkowie miejskiego zespołu do ochrony zieleni oraz pracownicy Zakładu Oczyszczania Miasta. Do wsparcia przyłączyli się także urzędnicy, w tym dwaj prezydenci: Dariusz Wójtowicz i Wojciech Chmiel, radna Agnieszka Harmata oraz prezes Zakładu Oczyszczania Miasta.

Prezydent Dariusz Wójtowicz podkreśla, że każda taka inicjatywa jest na wagę złota. Mieszkańcy doglądają roślin i czekają, aż społeczny ogród będzie przypominał kolorową oazę, w której każdy będzie mógł odpocząć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *