wtorek, 23 lipca

Pijana kobieta z dwójką dzieci w samochodzie

Mieszkanka Mysłowic bez prawa jazdy kierowała samochodem. Zabrała dwójkę dzieci na przejażdżkę.

  1. Nietrzeźwa matka bez prawa jazdy

Pewnego lipcowego wieczoru policjanci dostali zgłoszenie od mieszkańca Mysłowic, że w okolicy skrzyżowania ulicy Katowickiej i Wyspiańskiego zatrzymał nietrzeźwą kobietę. Na miejscu niezwłocznie przybyły służby mundurowe.

Nietrzeźwa matka bez prawa jazdy

Mieszkaniec Mysłowic jadąc za samochodem marki Opel, zauważył, że ten naprzemiennie hamuje i przyspiesza. Pojazd nie utrzymywał także odpowiedniego toru jazdy. To zaalarmowało mężczyznę, który gdy tylko zobaczył, że samochód zaparkował, podbiegł do kierowcy i zabrał mu kluczyki. Okazało się, że pojazd marki Opel prowadziła kobieta w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna powiadomił policję, która niezwłocznie udała się na miejsce zdarzenia.

Trzydziestojednoletnią kobietę przebadano alkomatem. Miała trzy promile alkoholu we krwi. W samochodzie poza kierującą znaleziono także dwójkę dzieci w wieku sześciu i ośmiu lat. Dodatkowo okazało się, że kobieta nie miała prawa jazdy, a sam samochód nie miał aktualnego przeglądu technicznego. Na miejscu pojawił się także partner kobiety, który zabrał dzieci pod swoją opiekę.

Za jazdę bez uprawnień oraz pod wpływem alkoholu kobieta odpowie przed sądem. Grozi jej kara do dwóch lat więzienia. Jeśli policjanci wykażą, że swoim zachowaniem naraziła dzieci na utratę zdrowia lub życia, może otrzymać karę nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *