wtorek, 23 lipca

Będą cięcia budżetowe

Prezydent Dariusz Wójtowicz kilka dni temu ogłosił w mediach społecznościowych cięcia wydatków. Szczegółowe propozycje znajdują się w projektach uchwał przewidzianych na następną sesję. Powodem radykalnych oszczędności jest konieczność zapewnienia środków na likwidację brzezińskich odpadów niebezpiecznych.
Dariusz Wójtowicz wyjaśnił, że miasto musi zrezygnować ze wszystkich wydatków mogących uniemożliwić zamknięcie roku budżetowego. Oznacza to, że zostaną zrealizowane wyłącznie konieczne inwestycje. Zrezygnować trzeba ze wszystkich remontów, imprez kulturalnych i sportowych.

Kwestionowanie decyzji prezydenta

Wątpliwości co do prezydenckich zapowiedzi mają jednak radna Marta Górna oraz poseł Wojciech Król. Zgodnie twierdzą, że o problemach finansowych prezydent wiedział już od dawna. Na początku swojej kadencji włodarz otrzymał od rady 20 milionów kredytu, który miał umożliwić spłatę długów i rozpoczęcie działań od zera. Tymczasem okazuje się, że w miejskiej kasie brakuje 30 milionów. Co więcej, środki są niesuwane na bieżące wydatki, a nie na wywóz niebezpiecznych odpadów z Brzezinki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *